Chleb i bułki i wypiekacz do chleba SD-ZB2512 Panasonic
Zapraszam was dzisiaj na dalsze testowanie wypiekacza do chleba SD-ZB2512 Panasonic. Urządzenie bardzo mi się spodobało i powiem wam szczerze, że bardzo często u mnie chodzi. Pieczę chleby, wyrabia ciasto na bułeczki. Szybko i bez problemu, wystarczy wsypać wszystkie składniki, włączyć odpowiedni program i już, a my w tym czasie możemy odpocząć lub zająć się czymś innym. Jak dla mnie super rozwiązanie.
#experiencefresh #klubpanasonic
Upiekłam chleb z żurawiną- program 3. Do pojemnika wlałam 350 ml wody, wsypałam 1,5 łyżeczki soli i 1,5 łyżki cukru, dodałam 1 łyżkę masła i wsypałam 400 g mąki pszennej typ 500 oraz 100 g mąki żytniej typ 1400. Do dozownika na drożdże wsypałam 1 łyżeczkę suchych drożdży a do dozownika na dodatki wsypałam 100 g suszonej żurawiny. Wybrałam stopień przyrumienienia skórki średni oraz rozmiar chleba L. Włączyłam start i urządzenie zaczęło swoją pracę - czas 4 godziny.
Chleb pszenno-orkiszowy z pestkami dyni - program 3. Do pojemnika wlałam 350 ml wody, wsypałam 1 łyżeczkę soli i 1 łyżkę cukru, dodałam 1 łyżkę masła i wsypałam 400 g mąki pszennej typ 500 oraz 100 g mąki orkiszowej. Do dozownika na drożdże wsypałam 1 łyżeczkę suchych drożdży a do dozownika na dodatki wsypałam 15 łyżek pestek dyni. Wybrałam stopień przyrumienienia skórki średni oraz rozmiar chleba L. Włączyłam start i urządzenie zaczęło swoją pracę - czas 4 godziny.
W wypiekaczu do chleba przygotujecie ciasto na bułki, urządzenie ciasto wyrobi i ciasto w nim wyrośnie. Następnie należy uformować bułki, przełożyć je na blaszkę wyłożoną papierem do pieczenia i upiec w piekarniku.
Bułeczki - program do mieszania i wyrastania ciasta 19. Do pojemnika wlałam 300 ml wody, dodałam łyżkę miodu, 1 łyżeczkę soli oraz cukru, 540 g mąki pszennej typ 550. Do dozownika na drożdże wsypałam 1,5 łyżeczki suchych drożdży. Włączyłam start i urządzenie wykonało swoją pracę, a ja w tym czasie mogłam zająć się innymi rzeczami.
Jak już ciasto wyrosło, podzieliłam je na 13 kulek i uformowałam takie podłużne bagietki, nacięłam każdą pośrodku, posmarowałam rozbełtanym żółtkiem i posypałam czarnym i białym sezamem. Wstawiłam do nagrzanego piekarnika do 180 stopni i piekłam około 20 minut, aż bułeczki się ładnie zarumieniły.
Możecie uformować dowolny kształt i wielkość bułek.
Ale puchate :D
OdpowiedzUsuńBardzo lubię domowe pieczywo, a ten wypiekacz kusi mnie coraz bardziej :)
OdpowiedzUsuńAniu sprawdza się rewelacyjnie :-)
Usuńporywam parę bułeczek na śniadanie:)
OdpowiedzUsuńPo prostu rewelacja! Bardzo mi się podoba ten wypiekacz.
OdpowiedzUsuńChciałabym przetestować taki smak domowego pieczywa.
Koniecznie - do spróbowania! :)
Pozdrawiam serdecznie, poniedziałkowo :)
oj te bułeczki są cudne :)
OdpowiedzUsuńA jakie pyszne Aguś :-)
UsuńFajny sprzęt. Można zrobić chleb bez stania w kuchni :)
OdpowiedzUsuńRewelacja ☺
OdpowiedzUsuńDziękuje kochana :-)
UsuńPyszne domowe pieczywo.Pozdrawiam w poniedziałek i życzę miłego tygodnia :)
OdpowiedzUsuńFajny przydatny sprzęt taki wypiekacz:)
OdpowiedzUsuńOj tak :-)
UsuńTaką bułkę i chleb z chęcią bym zjadła! Pycha... :)
OdpowiedzUsuńMÓJ BLOG (klik)
Świetny pomysł! :-)
OdpowiedzUsuńDzięki :-)
UsuńTaka maszyna to jednak świetna sprawa:)
OdpowiedzUsuńDomowego pieczywa nigdy dość :D
OdpowiedzUsuńWidzę że wypiekacz wspaniale się sprawdza
OdpowiedzUsuń:)
Iwonko super jest i wykorzystuje go w kuchni cały czas :-)
UsuńOjej szczególnie te bułeczki byśmy sobie chętnie zjadły :D
OdpowiedzUsuńWypieki prezentują się wyśmienicie :) Świetny i bardzo pomocny sprzęt :)
OdpowiedzUsuńMożna w tym wypiekaczu przygotować chałkę?
OdpowiedzUsuń