Placki ziemniaczane z cebulką i gulaszem


Dzień dobry kochani. Dzisiaj mam dla was pyszny pomysł na obiad, który przygotujecie dosłownie w ponad godzinkę. Do przygotowania wykorzystałam gotowe placki ziemniaczane Dania Babci Zosi. Nie wiem czy mieliście kiedyś okazję je próbować, jeżeli nie to polecam wam je z całego serca. Są po prostu rewelacyjne w smaku i bardzo szybkie do przygotowania, w składzie mają suszone ziemniaki, skrobię ziemniaczaną, cebulę suszoną oraz sól - i tyle, same naturalne składniki.  Do tego przygotowałam gulasz i surówkę. Obiad wyszedł przepyszny i nie spędziłam zbyt długiego czasu w kuchni. Uwielbiamy te placki, ponieważ można je przygotować w kilka chwil i są naprawdę pyszne w każdej postaci, z jogurtem i cukrem czy w wersji wytrawnej z mięsem i sosem. Smakują rewelacyjnie zapieczone z pieczarkami i serem w piekarniku. Polecam i życzę wam cudownego dnia. 


Składniki:

placki
- opakowanie placków ziemniaczanych Dania Babci Zosi
- 2 cebule
- 1 ząbek czosnku
- 1 jajko
- woda

gulasz
- 300 g filetu z kurczaka
- 250 g pieczarek
- pół czerwonej i żółtej papryki
- 200 ml śmietany 18 %
- łyżeczka przyprawy do kurczaka
- łyżeczka suszonej bazylii
- sól, pieprz

surówka
- kapusta pekińska
- ogórki kiszone
- żółta papryka
- jogurt naturalny
- sól, pieprz


Filet z kurczaka kroję w kostkę, przyprawiam przyprawą do kurczaka, solą i pieprzem. Rozgrzewam patelnię i dodaję olej, przekładam mięso i go podsmażam, dodaje pokrojone w plasterki pieczarki i pokrojoną w kostkę paprykę. Wszystko razem duszę, można podlać odrobiną wody. 

Cebulę kroję w drobną kostkę i duszę ją na patelni z dodatkiem oleju. Na koniec lekko ją podsmażam. 

Do miski wsypuje zawartość opakowania placków ziemniaczanych, dodaję wodę i jajko - tak jak jest napisane w instrukcji na opakowaniu. Wszystko razem mieszam i odstawiam na 15 minut. Następnie dodaje wyciśnięty ząbek czosnku oraz podsmażoną cebulkę, mieszam. 

Rozgrzewam patelnię, wlewam olej, za pomocą łyżki nakładam porcję ciasta i smażę placki na rumiano z dwóch stron, przekładam je na talerz wyłożony ręcznikami papierowymi, aby placki odsączyć z nadmiaru tłuszczu.

Przygotowuje surówkę - kapustę pekińską kroję, dodaje pokrojone ogórki oraz paprykę, dodaje jogurt, sól i pieprz, mieszam. 

Do kubka wlewam śmietanę, dodaje sól oraz pieprz i bazylię, mieszam. Wlewam śmietanę do mięsa i mieszam. Przyprawiam jeszcze w razie potrzeby. 

Placki podaje z gulaszem i surówką. 
Smacznego. 




"Słodko, zdrowo, świątecznie" recenzja książki


Kochani dzisiaj chciałabym wam polecić książkę pełną pysznych i zdrowych słodkości, książkę absolutnie dla każdego. "Słodko, zdrowo, świątecznie" Moniki Mrozowskiej (zobacz). Monika jest aktorką a także autorką książek i propagatorką zdrowego odżywiania. Monikę miałam okazję kiedyś poznać osobiście na warsztatach kulinarnych, to bardzo ciepła i cudowna osoba. I taka też jest jej książka z przepisami na zdrowe słodkości. 




W książce "Słodko, zdrowo, świątecznie" znajdziecie przepisy na boże narodzenie, walentynki, wielkanoc, urodziny i imieniny, halloween, dzień mamy i taty, dzień dziadka i babci, dzień dziecka, na przyjęcia oraz przepisy na słodkie prezenty. Książka ta powstała podczas rodzinnych wakacji Moniki, gdzie w pięknych okolicznościach przyrody tworzyły się w kuchni pyszności. 




Przepisy na słodkości są po prostu genialne, bez zbędnych dodatków, zdrowe produkty, które kupicie bez problemu w sklepie. Są łatwe to przygotowania i absolutnie każdy sobie z nimi poradzi bez problemu. Słodkości z mąką gryczaną, z miodem, z suszonymi śliwkami czy daktylami, z marchewką czy burakami, z migdałami czy owocami, z cukinią, czekoladą, mleczkiem kokosowym. Są ciasta, są desery, są ciasteczka, są wypieki drożdżowe, torty, baby, mazurki i serniki, tarty i babeczki. Wybór jest naprawdę duży i jakbym miała teraz wybrać jeden przepis, który zrobię jako pierwszy to bym nie umiała chyba się zdecydować, zrobiłabym losowanie. Bardzo wam polecam tą książkę, zobaczcie sobie czy znajdziecie tam coś dla siebie. Ja będę próbowała tych słodkości. 


Tytuł - "Słodko, zdrowo, świątecznie"
Autor - Monika Mrozowska
Miękka oprawa, stron 240
Księgarnia internetowa Inverso.pl

Chlebek bananowy z miodem z maliną


Dobry wieczór moje słoneczka, jak się dzisiaj czujecie ? mam nadzieję, że weekend mija wam rodzinnie i odpoczywacie. Ja dzisiaj się obudziłam z bólem głowy i niestety musiałam łyknąć magiczną tabletkę, ale ćmi mnie cały czas. Wczoraj upiekłam na szczęście chlebek bananowy i dzisiaj mamy coś słodkiego do kawki. Dodałam do ciasta miód ale taki wyjątkowy bo z malinami, nigdy wcześniej nie jadłam takiego miodu. Powiem wam, że jest przepyszny. A jaka pyszna jest herbata z jego dodatkiem. Takie miody znajdziecie w Pasiece Rodziny Sadowskich. Zobaczcie koniecznie jakie pyszne miody tam mają. A ja zapraszam was na kawałek chlebka i kawkę i życzę wam miłego wieczorku. 


Składniki:

- 3 dojrzałe banany
- 1 jajko
- 100 g miodu z maliną od Pasieki Rodziny Sadowskich
- szczypta soli
- 60 g masła
- 230 g mąki pszennej
- płaska łyżeczka sody oczyszczonej
- płaska łyżeczka proszku do pieczenia
- 2 łyżki kakao
- 30 g gorzkiej czekolady


Do miski wkładam pokrojone banany, dobrze aby były bardzo dojrzałe. Następnie rozgniatam je widelcem lub tłuczkiem do ziemniaków, może być także blender. Dodaje miód oraz jajko i mieszam łyżką. 

W małym rondelku roztapiam masło i jeszcze ciepłe powoli wlewam do miski i mieszam.

Dodaję mąkę oraz szczyptę soli, wsypuje sodę oraz proszek i kakao i ponownie mieszam trzepaczką lub blenderem. 

Keksówkę (40 cm) wykładam papierem do pieczenia i wylewam ciasto. Czekoladę siekam na kawałki nożem i posypuje po wierzchu ciasta. 

Piekarnik nagrzewam do temperatury 180 stopni, grzanie góra-dół. Piekę ciasto przez 50 minut. Następnie wyciągam i przekładam na kratkę, aby wystygło.

I już można jeść. Smacznego.





Wracając jeszcze do tematu miodów to serdecznie was zapraszam do Pasieki Rodziny Sadowskich. Zobaczcie jakie pyszne i bardzo ciekawe miody tworzą, jakie mieszanki smakowe. Ja nigdy wcześniej nie miałam styczności z takimi miodami jak miód z kakao czy z miętą, z maliną czy z cynamonem. A smaki są rewelacyjne, idealne do słodkich wypieków, do herbaty, do lemoniady czy po prostu jako dodatek na kanapki. Wyobrażacie sobie naleśniki, placki czy omlet z takim właśnie miodem - na przykład z kakao. To taki słodki czekoladowy krem a jaki zdrowy. Jestem pewna, że takie miody posmakują waszym dzieciom no i wam. 
Miody z Pasieki Rodziny Sadowskich to prawdziwe miody, które posiadają certyfikat jakości, dostały także różne nagrody i wyróżnienia, mają także tytuł Dziedzictwa Kulinarnego. To bardzo ważne wyróżnienie potwierdzające jakość tradycyjnej i innowacyjnej żywności regionalnej. Ja bardzo cenię sobie takich ludzi, którzy z pasją tworzą tak wspaniałe produkty i bardzo chętnie je wspieram. 
Mam dla was jeszcze niespodziankę - kod zniżkowy - 10% na zakupy ważny do końca lutego 2020 roku. Wpiszcie KULINARNAMANIUSIA10 i róbcie zakupy. Życzę wam smacznego. 



Gofry bananowe


Ostatnio tak za mną chodziły gofry, dawno ich nie robiłam. Miałam także już dojrzałe banany i trzeba było je wykorzystać - tak więc powstały bananowe gofry. Powiem wam, że wyszły przepyszne w smaku, idealne na śniadanie lub posiłek do pracy czy do szkoły. Zróbcie takie swoim dzieciom i dajcie im z owocami, jestem pewna, że będą im smakowały. A tak w ogóle to co zabieracie ze sobą do pracy na drugie śniadanie ? czy są to kanapki, czy sałatki a może jeszcze inne posiłki ? dajcie znać w komentarzu co najczęściej zabieracie ze sobą jako posiłek do pracy. 
Pozdrawiam was cieplutko i życzę cudownego dnia i smacznego. 


Składniki:

- 200 g bananów 
- 3 duże jajka 
- 100 g mąki orkiszowej 
- 40 g mąki migdałowej 
- łyżka oleju 
- łyżeczka sody oczyszczonej


Do miski wbijamy jajka, dodajemy pokrojone banany, mąkę orkiszową i migdałową, olej i sodę. Wszystko razem miksujemy blenderem. 

Rozgrzewamy gofrownicę i nakładamy łyżką ciasto, smażymy gofry i układamy je na kratce. Możecie podać je z czym tylko chcecie - z owocami, jogurtem, serkiem czy po prostu posypane cukrem pudrem.
Smacznego. 



"Zdrowe jelita" recenzja książki


Dzień dobry kochani. Dzisiaj mam dla was recenzję bardzo ciekawej książki, którą tak sobie myślę, że powinien przeczytać każdy z nas. Prawdą jest fakt, że wielu z nas boryka się z różnymi problemami czy schorzeniami trawiennymi i nie za bardzo wie jak sobie z tym poradzić. Chodzimy od lekarza do lekarza, szukamy przyczyny i łykamy garściami tabletki, które może i na chwilę poprawiają nasz stan zdrowia, ale nie rozwiązują problemu. 
Temat zdrowego życia i zdrowego odżywiania jest mi bardzo bliski i czytam na ten temat bardzo dużo książek i staram się dbać o siebie i o swoją rodzinę.


Książka "Zdrowe jelita" Kimberly A. Tessmer (zobacz) zaciekawiła mnie bardzo. Wiadomo, że jelita odgrywają bardzo ważną rolę w naszym organizmie, to od ich pracy zależy w dużej mierze przyswajanie składników odżywczych, prawidłowa praca układu immunologicznego a także funkcjonowanie całego naszego organizmu. Warto więc zadbać o ich zdrowie a co się za tym wiążę o zdrowe odżywianie. 



Zaburzenia ich pracy skutkują często wzdęciami, bólem brzucha, biegunkami czy zaparciami a także niedoborami. Brak równowagi jelitowej to różne choroby alergiczne, depresje, otyłość a nawet nowotwory. 

W książce wszystko jest dokładnie opisane. Przeczytacie ważne informację dotyczące chorób układu pokarmowego między innymi:
- choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy
- choroba uchyłkowa jelit
- przewlekłe zaparcia
- zespół jelita wrażliwego
- kamica żółciowa
a także jakie znaczenie ma odżywianie dla zdrowia układu pokarmowego. Dowiecie się co powinniśmy jeść a czego unikać, jest to bardzo dobrze opisane i wytłumaczone, co może nam zaszkodzić przy różnych schorzeniach a co pomóc i poczuć ulgę. 


Jest to bardzo ważne, nie zdawałam sobie do końca z tego sprawy, że to ma aż taki wpływ. Wypisałam sobie na kartce produkty zalecane a także produkty, które powinno się unikać czy ograniczyć. 

Jest poruszony temat alergii czy nietolerancji pokarmowych, diety FoodMap, nietolerancji laktozy czy celiakii. 
Autorka książki radzi jak wprowadzić zmiany w diecie i stylu życia, jak jeść bardziej naturalnie, zwiększyć ilość błonnika w codziennym jadłospisie, jak ograniczyć spożycie cukru, jak osiągnąć i utrzymać prawidłową wagę. 


Książka jest napisana w sposób przystępny i zrozumiały, można od razu przejść do działania i zadbać o nasze jelita i cały nasz organizm. Fajnym dodatkiem jest 14 - dniowy jadłospis, gdzie mamy przykładowe dania, które pomogą nam komponować posiłki. Dla osoby, która chce zadbać o własne zdrowie ta książka będzie bardzo pomocna, bo zawiera wszystkie najważniejsze informację w tym temacie. Pamiętajmy, że aby nie dopuszczać do zaburzeń procesu trawienia bo to się odbija niestety na całym organizmie. 



Tytuł - "Zdrowe jelita"
Autor - Kimberly A. Tessmer
Miękka oprawa, stron 208
Księgarnia internetowa Inverso.pl


Makaron z pesto i warzywami


Ale mam dzisiaj lenia. Normalnie nie mogę się za nic zabrać, chodzę jak jakiś cień. No ale cóż, czasami mam takie dni i nic na to nie poradzę, trzeba to przetrwać, jutro będzie pewnie już lepiej. Po powrocie z pracy zastanawiałam się co zrobić na obiad, bo nie przygotowałam niczego wczoraj. Coś co zrobię szybko i najem się do syta. Wybór padł na makaron bo z niego można przygotować naprawdę ekspresowe danie, znalazłam jeszcze kilka składników w kuchni, zrobiłam takie czyszczenie lodówki i jest, mamy obiad. To jemy a ja chyba się legnę na kanapę i już dzisiaj z niej nie wstanę. Pozdrawiam was cieplutko i jak możecie to podeślijcie mi dzisiaj odrobinę energii. 


Składniki:

- dowolny makaron - 200 g
- 250 g pieczarek
- 1 czerwona papryka
- kawałek cukinii
- kawałek pora
- sól, pieprz
- pesto (użyłam gotowego)
- płatki drożdżowe nieaktywne do posypania
- kilka pomidorków koktajlowych


Pieczarki kroimy na kawałki, paprykę kroimy w kostkę, tak samo cukinię. Por kroimy na pół i w plastry. Rozgrzewamy patelnię z łyżką oleju z winogron i wrzucamy pieczarki, chwilkę je przesmażamy i dodajemy por, paprykę i cukinię. Przyprawiamy solą i pieprzem i dusimy tak 5-10 minut, aby warzywa zmiękły, ale się nie rozgotowały. 

Makaron gotujemy we wrzącej, osolonej wodzie all dente. Odcedzamy i przekładamy go na patelnię z warzywami. 

Dodajemy pesto - ja dałam 4 łyżki i wszystko razem mieszamy, przyprawiamy jeszcze do smaku. Danie przekładamy na talerze i posypujemy płatkami drożdżowymi, dekorujmy pomidorkami koktajlowymi. 

Danie dla 2-3 osób. 



Szybka napoleonka na herbatnikach


Dobry wieczór kochani. Jak wam minęła sobota ? u mnie jak prawie zawsze zakupy, gotowanie i sprzątanie. Zrobiłam także pyszne i szybkie ciasto na zimno. Właśnie wróciłam z siłowni i parzę herbatkę i kroję ciacho, macie ochotę to zapraszam. Ciasto jest bardzo łatwe i szybkie, dosłownie każdy sobie z nim poradzi bez problemu a jest przepyszne i bardzo szybko znika. Spróbujcie sami. Jakie plany na wieczór - winko i jakiś film, relaks i odpoczynek. 
Życzę wam miłego wieczorku i życzę smacznego. 


Składniki: 

- około 400 g herbatników 
- 1 l mleka 
- 270 g masła 
- 200 g cukru 
- 230 g mąki pszennej 
- 4 jajka 
- 1 budyń waniliowy 
- łyżeczka masła do wysmarowania blaszki


Blaszkę (35x23) smaruje masłem i wykładam warstwę herbatników. 

Do garnka wlewam 700 ml mleka i dodaje masło. Zagotowuje i mieszam, aż masło się rozpuści. 

Dodaję cukier i ponownie mieszam. 

Do pozostałego mleka wsypuję mąkę i budyń oraz jajka, miksuję wszystko blenderem na gładką masę. Masę wlewam do gotującego się mleka i mieszam najlepiej trzepaczką, aby nie było grudek. 

Gotuję chwilkę, aż masa zgęstnieje. 

Następnie masę wykładam na herbatniki i przykrywam warstwą herbatników. Ciasto schładzam w lodówce.

Przed podaniem posypuję cukrem pudrem. 





Placki z twarożkiem


Uwielbiam przygotowywać placki na śniadanie. Mają one w sobie coś magicznego i zawsze poprawiają humor, no i świetnie smakują. Często takie placki zabieram ze sobą do pracy na drugie śniadanie lub daje synowi do szkoły. Ale takie placki możecie zrobić także na obiad czy kolację, pora nie jest ważna, ważne jest to, że są pyszne. No i zrobicie je bardzo szybko. 
To co - kto wpada na takie śniadanko !!! Zapraszam i życzę wam miłego dnia. 


Składniki:

- 2 jajka
- 100 g mąki orkiszowej jasnej
- 50 ml mleka
- 150 g twarogu
- 2 banany
- 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia


Do miski wbijamy jajka i miksujemy je na puch. Banany rozgniatamy widelcem i dodajemy je do jajek. Wlewamy mleko, wsypujemy mąkę i proszek do pieczenia, dodajemy rozgnieciony widelcem twaróg. Wszystko razem ponownie miksujemy.

Rozgrzewamy patelnię i nakładamy łyżką porcję ciasta. Smażymy placki na małym ogniu, na rumiano z dwóch stron. 

Placki podajemy z owocami, miodem, kremem czekoladowym, domowym dżemem lub posypujemy cukrem pudrem. 



Gulasz drobiowy z warzywami


Dzień dobry kochani. Co tam u was słychać ? mam nadzieję, że wszystko w porządku, jesteście zdrowi i dobrze się macie ? mam do was takie jedno pytanie - czy badaliście się już w tym roku ? Dlaczego o tym mówię - bo bardzo często po prostu zapominamy o sobie i nie robimy kontrolnych badań. Ja raz w roku robię pakiet badań - morfologię, lipidogram, cukier, insulinę, poziom ferrytyny. Robię cytologię i taki podstawowy przegląd u lekarzy, wolę kontrolować wszystko, niż potem męczyć się z chorobami i was także do tego zachęcam. Warto się badać i wszystko dokładnie sprawdzać, wizyta u dentysty, ginekologa lub innych specjalistów w zależności od waszego zdrowia i schorzeń czy chorób z jakimi się zmagamy. Nie ma co czekać. Profilaktyka jest bardzo ważna. 
A teraz jak już wam pomarudziłam to zapraszam was na pyszny obiadek, taki zrobiłam sosik z warzywami i mięsem a do tego kopytka. Bardzo lubimy takie dania. Zapraszam i życzę wam miłego dnia. 


Składniki:

- 500 g filetu z kurczaka
- sól, pieprz
- łyżka oleju
- puszka czerwonej fasoli
- puszka buraczków ugotowanych na parze
- mała puszka zielonego groszku
- mała puszka ciecierzycy
- 200 g śmietany 18%


Filet z kurczaka kroimy na kawałki, przyprawiamy solą i pieprzem. Rozgrzewamy patelnię i wlewamy olej, wrzucamy kurczaka i podsmażamy. 

Kurczaka zalewamy wodą i dusimy - tak szklanka wystarczy. Dodajemy odsączony groszek, ciecierzycę i buraki. 

Śmietanę przekładamy do kubka, dodajemy sól i kilka łyżek sosu z patelni, mieszamy. Wlewamy na patelnię i mieszamy. Przyprawiamy jeszcze do smaku.

Gulasz podajemy z ziemniakami, kopytkami, ryżem czy makaronem. Do tego możemy zrobić ulubioną surówkę. 



Deser w słoiczkach z prażonymi jabłkami


Deser do kawki gotowy. Dzisiaj takie małe szaleństwo w słoiczkach. Bardzo lubię tworzyć takie szybkie i łatwe desery właśnie w takich małych słoiczkach, moja rodzinka je uwielbia. Wystarczy kilka minut i można siadać do kawki i jeść. Można je modyfikować na wiele sposobów a pomysłów mam wiele. 
Dzisiaj za oknem pięknie słoneczko, więc w planach jest spacerek, bo ostatnio pogoda była kiepska. 
To ja życzę wam cudownej niedzieli i smacznego. 


Składniki:

- 250 g serka mascarpone
- 200 g gęstego jogurtu
- 2 łyżki syropu z agawy 
- kilka ciasteczek amaretti
- 3 jabłka
- łyżeczka cynamonu
- łyżka miodu


Jabłka obierz ze skórki i pokrój je w kostkę. Przełóż je na patelnię i podlej 2 łyżkami wody, dodaj łyżkę miodu i cynamon, smaż je przez chwilę - dosłownie 5 minut. Odstaw aby wystygły.

Serek mascarpone przełóż do miski i dodaj jogurt i syrop a agawy, jak go nie masz to możesz dodać miodu lub cukru. Wymieszaj dokładnie. 

Ciasteczka amaretti pokrusz w palcach, kilka zostaw w całości do dekoracji. 

Przygotuj małe słoiczki, ja mam takie po jogurtach. Potrzebujesz 6 sztuk.

Na dnie słoiczków ułóż pokruszone ciasteczka, następnie dodaj jabłka - zostaw odrobinę na wierzch do dekoracji, następna warstwa to serek mascarpone z jogurtem. 
Na wierzchu ułóż pozostałe jabłka i udekoruj ciasteczkiem.

Deser można jeść od razu lub schować do lodówki na później. Życzę wam smacznego.





Rogaliki maślane


Bardzo lubię piec różne pyszności z ciasta drożdżowego, bardzo lubię go wyrabiać i patrzeć jak powstają z niego smakowite wypieki. I bardzo lubię robić rogaliki. 
Ten przepis jest w naszej rodzinie od lat, wiążą się z nim naprawdę piękne wspomnienia i zawsze jak coś z niego robię to uśmiecham się do siebie i wspominam. Wspominam dzieciństwo, smak drożdżowych wypieków, domowy dżem i herbatę z miodem. Wspominam ciepło rodzinne w kuchni, zapachy i śmiechy przy stole. 
Uwielbiam widzieć szczęście w oczach moich bliskich, kiedy podaje im takie rogale na śniadanie, w towarzystwie kawy, miodu i masła. To najpiękniejsze uczucie. 
Pozdrawiam was cieplutko i zapraszam na domowe rogaliki. 


Składniki:

- 500 g mąki pszennej typ 500
- 30 g świeżych drożdży
- 250 ml ciepłego mleka
- 1 jajko
- 60 g cukru + łyżeczka do drożdży
- 50 g masła
- szczypta soli

- jajko do posmarowania rogalików


Masło rozpuszczamy. Do miseczki wkruszamy drożdże i dodajemy do nich łyżeczkę cukru, rozcieramy. Mleko podgrzewamy do max 37 stopni.

Do miski wsypujemy mąkę ze szczyptą soli, cukier, rozbełtane jajko. Do drożdży dodajemy 3 łyżki ciepłego mleka i mieszamy - resztę mleka dolewamy do mąki. Jak drożdże ruszą to dodajemy je do miski i wyrabiamy chwilkę ciasto, dolewamy rozpuszczone i przestudzone masło i wyrabiamy tak długo, aż ciasto wchłonie tłuszcz.

Miskę z ciastem przykrywamy ściereczką i odstawiamy na godzinę w ciepłe miejsce. Następnie dzielimy ciasto na cztery części i każdą z nich rozwałkowujemy na owalny placek, podsypując blat mąką. Każdy placek dzielimy na cztery trójkąty i nacinamy w najszerszej części, zwijamy rogaliki. 

Nagrzewamy piekarnik do 180 stopni, grzanie góra-dół. Rogaliki układamy na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia i smarujemy rozbełtanym jajkiem. Pieczemy 20-25 minut.

Po upieczeniu rogaliki przekładamy na kratkę, aby przestygły. Przechowujemy w zamkniętym pojemniku.



Sałatka z ryżem, wędzonym kurczakiem i ananasem


Dzień dobry kochani. Nie będę tutaj udawała, że wstałam dzisiaj z uśmiechem na twarzy, tak się rozleniwiłam przez ten czas wolny, że tak po prostu nie chcę mi się wracać do pracy. Ale nie ma co marudzić - tylko cztery dni i znowu weekend. 
Mam dla was szybki przepis na pyszną imprezową sałatkę, bardzo często ją robimy bo jest po prostu rewelacyjna. Koniecznie spróbujcie bo jestem pewna, że i wam zasmakuje. Tylko kilka składników i można karmić gości. 
Życzę wam fajnego dnia i w miarę spokojnego. Pozdrawiam was serdecznie. 


Składniki:

- 200 g ryżu białego
- puszka ananasów 
- puszka kukurydzy
- duży filet wędzony z kurczaka
- 4 łyżki jogurtu naturalnego
- 1 łyżka majonezu
- sól, pieprz


Ryż gotujemy i przelewamy go na sitku zimną wodą. Przekładamy go do miski. 

Ananasy odsączamy na sitku i kroimy w kostkę, tak samo kurczaka i dodajemy do ryżu. Kukurydzę również odsączamy na sitku i przepłukujemy wodą, dodajemy do ryżu. 

Dodajemy jogurt, majonez i mieszamy, przyprawiamy do smaku solą i pieprzem.