Naleśniki z szynką i serem

 


Witam się z wami już późnym wieczorkiem, miałam przyjść do was z tym pysznym przepisem wcześniej, ale dzisiaj taki mega zabiegany dzień. 
Nie wiem jak wy, ale my uwielbiamy naleśniki zarówno na słodko jak i na wytrawnie z różnymi dodatkami. Dla mnie bardzo ważne, jest to, abym miała w kuchni bardzo dobrą patelnię do naleśników, wówczas mogę stać i smażyć nawet i 200 sztuk. 

[współpraca partnerska]

Od jakiś dwóch miesięcy używam patelni do naleśników Kohersen z serii Black Cube i jestem z niej bardzo zadowolona. Naleśniki są idealne i nigdy pierwszy naleśnik nie ląduje w koszu (jak to się często mówi, że zawsze pierwszy usmażony naleśnik do stracenia). 
Patelnia ma 29 cm, posiada powłokę zapobiegającą przywieraniu, umożliwia smażenie na minimalnej ilości tłuszczu. Jest to możliwe dzięki kompozycji złożonej z wypustek ze stali nierdzewnej i wklęsłej powierzchni pokrytej powłoką non-stick. Ponadto powłoka patelni jest wyjątkowo odporna na zarysowania. Ja ją użytkuje bardzo często, jak zresztą inne patelnię z tej serii i nic się z nimi nie dzieje. 

Życzę wam smacznego.


NALEŚNIKI Z SZYNKĄ I SEREM


Składniki:

- 4 jajka
- 250 ml mleka 
- 350 ml wody
- szczypta soli
- łyżka erytrytolu lub cukru
- 300 g mąki pszennej
- 60 ml oleju

dodatkowo
- ketchup 
- plasterki szynki
- plasterki sera
- podsmażone plasterki pieczarek
- świeża bazylia

Przygotowanie:

Do miski wbijam jajka i dodaje erytrytol lub cukier. Miksuje. 

Wlewam wodę, mleko i olej i ponownie miksuje.

Wsypuje mąkę, szczyptę soli i miksuje, odstawiam ciasto na 30 minut.

Rozgrzewam patelnię, łyżką nalewam porcję ciasta i smażę z dwóch stron na małym ogniu. 

Usmażone naleśniki smaruje ketchupem, układam pieczarki, dodaje szynkę i ser, dowolnie składam i jeszcze chwilkę podsmażam na patelni na rumiano. 

Polewam po wierzchu ketchupem i posypuje bazylią. Spróbujcie koniecznie takich naleśników, są naprawdę przepyszne a dodatki możecie dowolnie zmieniać. 







Pieczona karkówka w ketchupie i cebuli


Na specjalne życzenie Asi i Roberta wrzucam przepis na obłędną w smaku pieczoną karkówkę. 

Pamiętam także, że obiecałam ją zrobić dla Grażynki i Tomka. 

Mój mąż jak spróbował tego dania to powiedział, że to najlepsza karkówka jaką jadł w życiu - mówię wam to jest sztos,  mięciutkie mięso i ten sosik, ten smak - petarda. Spróbuj i zaskocz swoją rodzinkę wspaniałym obiadem.


KARKÓWKA PIECZONA W KETCHUPIE I CEBULI

Składniki:

- 1,5 kg karkówki (odcięłam najbardziej tłuste miejsca) 
- 3 duże cebule
- 2 marchewki
- kawałek pora
- 2 łyżki oliwy
- 10 łyżek ketchupu
- 2 łyżki majonezu
- łyżka musztardy
- pół łyżeczki soli i ćwierć łyżeczki pieprzu, łyżka słodkiej papryki i czosnku granulowanego, pół łyżeczki ostrej papryki, łyżeczka curry, łyżka suszonej bazylii i oregano
- natka pietruszki i koperek do posypania 

Przygotowanie:


Mięso pokrój na plastry. 

Przygotuj marynatę - ketchup wymieszaj z majonezem i  z oliwą, musztardą i przyprawami. Posmaruj nią mięso i przykryj. Odstaw na noc do lodówki lub na 2 godziny. 

Na dno naczynia do zapiekania ułóż pokrojoną w plastry cebule, marchewkę pokrojoną w plasterki i mięso  

Mięso piekłam pod przykryciem w 200 stopniach przez 2 godziny następnie pół godziny bez przykrycia (w połowie pieczenia bez przykrycia obróciłam mięso na drugą stronę). Odlałam także cześć wody jaka powstała przy pieczeniu, tak 1/3. 

Po upieczeniu posypałam zieleninką. Karkówkę podałam z tłuczonymi ziemniakami i karmelizowaną marchewką, posypałam jeszcze szczypiorkiem. Częstujcie się.

Zamiast karkówki możecie użyć schabu lub mięso pomieszać - kilka plastrów karkówki i kilka plastrów schabu  






Placki twarogowe z frużeliną jabłkową



Dzień dobry. Zapraszam was dzisiaj na pyszne śniadanie, zrobiłam placki twarogowe i podałam je z frużeliną jabłkową. To jest takie pyszne. 

Częstujcie się, smacznego i miłego dnia. 

[reklama]

Frużelinę kupicie w sklepie SFD - z moim kodem MANIUSIA10 macie -10% zniżki na wszystkie produkty Allnutrition i SFD Nutrition. 



PLACKI TWAROGOWE Z FRUŻELINĄ JABŁKOWĄ


Składniki:

- 500 g twarogu (ja użyłam z wiaderka)
- 2 jajka
- 150 g mąki pszennej
- 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia

Przygotowanie:

Do miski przekładam twaróg, dodaje jajka i mieszam widelcem. Następnie dodaje mąkę i proszek i ponownie mieszam widelcem. Nie ma potrzeby używania miksera. Możecie także dać odrobinę cukru lub erytrytolu (ja nie daje bo lubię zjeść takie placki zarówno w wersji na słodko jak i wytrawnie, nadrabiam dodatkami).

Nabieram łyżką porcję ciasta i zwilżonymi dłońmi w wodzie formuje placki i układam je na rozgrzanej i lekko natłuszczonej patelni. Smażę ja na małym ogniu pod przykryciem - dajcie plackom czas, smażcie na małym ogniu aż się zarumienią z dwóch stron i pięknie urosną. 

Usmażone placki przekładam na talerze - mi wyszło 12 sztuk - podaje z frużeliną jabłkową z przyprawami korzennymi i płatkami migdałów. Częstujcie się.  






Surówka z marchewki selera pietruszki

 


Dzień dobry w poniedziałek. Zapraszam was dzisiaj na moją ulubioną surówkę, jestem pewna, że również ją bardzo polubicie, jest przepyszna. 
Wystarczy kilka warzyw, kilka dodatków i można jeść. No trzeba jeszcze troszkę się pomęczyć i zetrzeć te warzywa, ale powiem wam, że od jakiegoś już czasu nie ścieram warzyw na tarce tylko mam pewnego fajnego pomocnika, który robi to w zasadzie za mnie. 

[współpraca partnerska]

Robot kuchenny Kohersen do sałatek i deserów radzi sobie z przygotowaniem surówki rewelacyjnie. Z całego serca wam polecam to urządzenie. Wyposażony jest w 150 W silnik oraz zestaw noży ze stali nierdzewnej dla zapewnienia doskonałych efektów pracy urządzenia. Z łatwością pokroisz marchew w plastry, ogórka na mizerię czy ziemniaki na frytki. Specjalna końcówka do owocowych deserów lodowych pomoże Ci przyrządzić pyszne lody i sorbety. 

Zestaw zawiera 6 wkładek tnących:

  • • do cięcia cienkich, gładkich plastrów
  • • do cięcia grubych, falistych plastrów
  • • do gruboziarnistego tarcia
  • • do drobnego tarcia
  • • do rozdrabniania / ścierania
  • • do cięcia ziemniaków na frytki
  • • końcówka do lodów
  • Jak dla mnie bomba, mówię wam ten pomocnik jest świetny. 

SURÓWKA Z MARCHEWKI, SELERA, PIETRUSZKI

Składniki:

- 6 marchewek
- pół selera
- 2 pietruszki
- kawałek pora
- małe jabłko
- sól, pieprz
- 3 łyżki jogurtu naturalnego
- łyżka majonezu

Przygotowanie:

Marchewki, seler, pietruszki i jabłko obieram ze skórki. Kroję na kawałki i ścieram z pomocą mojego pomocnika kuchennego. Por drobno kroję. 

Dodaje jogurt, majonez, sól i pieprz. Mieszam i już pyszna surówka gotowa. 









Jajka w warzywach



Zrób ze mną przepyszne śniadanie, które zasyci cię na długi czas -  ja mam ostatnio wielką fazę na te danie a składniki możesz dowolnie wymieniać. Smacznego i miłego dnia.

JAJKA W WARZYWACH 

Składniki:

- 5 jajek
- 4 pieczarki
- kawałek cukinii
- cebula
- kolorowa papryka
- pomidor 
- sól, pieprz, słodka i ostra papryka
- oliwa 
- szczypiorek 

Przygotowanie:

Warzywa pokrój i podsmaż na oliwie, dodaj przyprawy. Następnie wbij jajka i duś po przykryciem. Mówię wam jakie to jest pyszne. Możesz dodać boczek, marchewkę, boczniaki, bakłażana, passatę pomidorową, kiełbasę co tylko chcesz. 

Na koniec posyp szczypiorkiem. 

Spróbuj koniecznie - jestem pewna, że zakochasz się w takim daniu tak jak ja. Miłego dnia i smacznego.






Gulasz z ziemniaczaną pierzynką

 


Witam się z wami w tą piękną i słoneczną środę. Mam dla was pyszny pomysł na obiad, mówię wam rewelacyjne danie. Przygotowanie może i troszkę czasochłonne, ale naprawdę warto, ponieważ w zasadzie obiad robi się sam. 

[współpraca partnerska]

Obiad przygotowałam z pomocą garnka do gotowania na parze Kohersen z serii Black Cube, powiem wam, że ten garnek jest rewelacyjny. Można go używać na wiele sposobów. Możecie gotować w samym garnku czyli dolnej części zestawu np. zupy, sosy, dżemy. Fajne jest to, że ten garnek jest naprawdę duży bo ma aż 8,3 l pojemności. Do tego jest wkład do gotowania na parze oraz pokrywka. 
Możecie skorzystać z samego wkładu wówczas do garnka wlewamy wodę a na wkładzie układamy warzywa, mięso czy rybę. A możecie także tak jak ja przygotować gulasz, który gotował się w garnku a do wkładu włożyłam ziemniaki i za jednym gotowaniem miałam i gulasz gotowy i ugotowane ziemniaki. Jak dla mnie super opcja. 
Poza tym naczynie pokryte jest nieprzywierającą, odporną na zarysowania powłoką BLACK CUBE o strukturze plastra miodu, która powstała bez użycia PFOA i PFOS. Dzięki temu podczas gotowania do potraw nie przenikają szkodliwe substancje. 

Zapraszam do wspólnego gotowania. 

GULASZ Z ZIEMNIACZANĄ PIERZYNKĄ

Składniki:

- 1 kg ziemniaków
- 3 łyżki jogurtu naturalnego
- 100 g startego żółtego sera
- sól i pieprz
- łyżka masła

- 1 kg schabu
- 0,5 kg mięsa z szynki wieprzowej
- 400 g pieczarek
- 2 cebule
- 2 marchewki
- kawałek pora
- garść suszonych grzybów
- 6 pomidorów suszonych 
- przyprawa do mięs
- sól, pieprz
- słodka i ostra papryka
- natka pietruszki
- olej do smażenia

- szczypiorek


Przygotowanie:

Mięsko kroję w kostkę, przyprawiam przyprawą do mięsa, solą i pieprzem, słodką i ostrą papryką. Podsmażam na oleju w garnku, odkładam do miski. 

W tym samym garnku podsmażam pokrojone pieczarki, pokrojoną cebulę, por oraz pokrojoną marchewkę. Dodaje mięso, suszone grzyby, pokrojone suszone pomidory i wszystko zalewam gorącą, przegotowaną wodą. Przykrywam pokrywką i gotuje 1,5 godziny na małym ogniu.
Następnie garnek przykrywam wkładem do gotowania na parze, na którym układam obrane ziemniaki i gotuje jeszcze pół godziny wszystko razem. 

Gulasz przekładam do naczynia żaroodpornego.

Ziemniaki tłuczę z jogurtem, serem, masłem, solą i pieprzem. Układam je na gulaszu.

Zapiekam w piekarniku w temperaturze 220 stopni przez 25-30 minut, aż ziemniaki się ładnie zarumienią. Posypuje na koniec szczypiorkiem. 

Koniecznie spróbujcie takiego dania, jest naprawdę przepyszne.








Kanapeczki zapiekane z kabanosami


Nie masz pomysłu co zrobić na spotkanie z przyjaciółmi ? Już biegnę z pysznym pomysłem. Przygotuj razem ze mną takie fajne, zapiekane kanapeczki. Jestem pewna, że będą smakować gościom. Możesz takie kanapeczki przygotować także na obiad i podać je z ulubioną surówką lub na kolacje. Dzieciaki i mąż będą zachwyceni. Gwarantuje. 
Oczywiście dodatki możesz dowolnie zmieniać, zainspiruj się i zrób coś pysznego. 
Miłego dnia i smacznego. 


Składniki:

- 2 duże bagietki
- kilka pieczarek
- czerwona papryka
- 80 g kabanosów 
- 150 g startego sera mozzarella 
- ketchup
- kawałek cukinii

Przygotowanie:

Pieczarki kroimy w plastry i podsmażamy je na patelni z dodatkiem oleju i soli. Kabanosy kroimy na większe kawałki, cukinię kroimy w plastry, paprykę w paseczki. 

Bagietkę kroimy na kromki. Każdą kromkę smarujemy ketchupem.

Układamy na kromkach bagietki pieczarki, cukinię, paprykę i kabanosy.

Posypujemy serem mozzarella.

Blaszki wykładamy papierem do pieczenia. Układamy kanapeczki z bagietki i wkładamy do nagrzanego piekarnika do 200 stopni i pieczemy przez 15 minut. Podajemy. 
Smacznego !!! 



Ciastka francuskie z jabłkami


Dzień dobry. Dzisiaj od samego rana zapraszam was na coś pysznego do kawki. Miałam jeszcze ciasto francuskie w lodówce i w ciągu dosłownie kilku chwil powstał pyszny deserek. Z ciasta francuskiego słodkości wychodzą zawsze i mamy tu nieograniczone możliwości jeżeli chodzi o dodatki. Spróbujcie koniecznie 
Pozdrawiam i życzę miłego dnia. 


Składniki:

- opakowanie ciasta francuskiego
- 2 jabłka
- 1,5 łyżeczki cynamonu
- 3 łyżeczki cukru
- cukier kokosowy do posypania
- rozbełtane jajko do posmarowania

Przygotowanie:

Ciasto francuskie rozkładamy. Dzielimy je na 12 części. 

Jabłka obieramy i wydrążamy ogryzek. Kroimy na plasterki i wkładamy je do miski. Dodajemy cynamon i cukier. Mieszamy. 

Jabłka układamy na kawałkach ciasta francuskiego na górnej części ciasta tak do połowy i przykrywamy drugą połową ciasta. 

Za pomocą widelca zamykamy ciasto - sklejamy. Ostrym nożem nacinamy na wierzchu. 

Ciastka układamy na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia, smarujemy jajkiem i posypujemy cukrem kokosowym.

Pieczemy w nagrzanym piekarniku do 200 stopni, grzanie góra-dół przez 20 minut.






Drożdżówka z kruszonką i konfiturą pomarańczową

 


Drożdżówka z kruszonką i konfiturą pomarańczową to ciasto, które pamiętam z lat dzieciństwa. Mówię wam jakie to ciasto jest pyszne, mięciutkie i puszyste. Idealne do kawki, idealne na śniadanie czy do zabrania ze sobą na wycieczkę. Jeżeli lubicie drożdżowe wypieki tak jak ja to koniecznie ją zróbcie, będzie wam smakowała. 

Składniki:

- 600 g mąki pszennej
- 40 g świeżych drożdży
- 2 jajka + żółtko
- 100 g cukru
- 250 ml ciepłego mleka
- 100 g masła
nadzienie
- słoik konfitury pomarańczowej
kruszonka
- 25 g masła
- 30 g cukru
- 40 g mąki pszennej

Do kubka wkruszam drożdże i zasypuje je łyżeczką cukru, odstawiam na chwilkę, aby się zrobiły płynne.

Do miski wsypuję mąkę, resztę cukru, rozbełtane jajka. W garnku roztapiam masło i wlewam do niego mleko, mieszam i dodaję do mąki. Wlewam drożdże. Wszystko razem wyrabiam za pomocą rąk lub mikserem z hakiem. Miskę przykrywam ściereczką i odstawiam na 1,5-2 godziny.

Przygotowuję kruszonkę - masło rozcieram z cukrem i mąką, aż składniki się dobrze połączą.

Gdy ciasto już wyrośnie to przekładam je blat podsypany mąką i za pomocą palców nadaje mu kształt prostokąta. Można je także rozwałkować, ale bez problemu zrobicie to ręcznie. Ciasto smaruje na całej powierzchni konfiturą pomarańczową, możecie dać inną, marmoladę, kajmak czy krem czekoladowy. 

Ciasto składam na trzy części - jedną stronę do środka i przykrywam drugą - powstaje prostokąt, który przekładam na blaszkę posmarowaną masłem i wysypaną bułką tartą. Dociskam delikatnie aby cała blaszka była pokryta ciastem.

Smaruje rozbełtanym białkiem i posypuje kruszonką. Zostawiam je jeszcze na 20 minut do wyrośnięcia.

Piekarnik nagrzewam do 180 stopni, grzanie góra-dół.

Drożdżówkę piekę 35-40 minut, aż się ładnie zarumieni.