Sernik na zimno kokosowy

 


SERNIK NA ZIMNO KOKOSOWY

Zapraszam was dzisiaj na obłędnie pyszne ciasto na zimno. Powiem wam, że to chyba jedno z najlepszych ciast jakie udało mi się dla was stworzyć, jest po prostu tak dobre, że nie można mu się oprzeć. Koniecznie spróbujcie i dajcie znać czy wam smakowało. 
Pozdrawiam i życzę miłego dnia i smacznego. 

Składniki:

- opakowanie biszkoptów
- łyżka masła
- 1 kg twarogu z wiaderka
- 2 łyżki cukru pudru
- 200 ml śmietanki 30%
- 100 g białej czekolady
- 3 łyżki mleka
- 80 g wiórek kokosowych
- 3 galaretki cytrynowe
- 250 ml gorącej, przegotowanej wody
- 100 g mlecznej czekolady
- 3 łyżki mleka
- garść wiórków kokosowych do posypania

Przygotowanie:

Tortownicę (26 cm) smaruję masłem i wykładam biszkopty. Do misy przekładam twaróg, dodaję cukier puder i wlewam śmietankę. Mieszam. Następnie rozpuszczam białą czekoladę z 3 łyżkami mleka, dodaję do niej łyżkę masy twarogowej, mieszam i wlewam do misy. Mieszam.

Galaretki rozpuszczam w 250 ml gorącej, przegotowanej wody i odstawiam na kilka minut, aby przestygły. Następnie dodaję 3 łyżki masy twarogowej, mieszam i wlewam do misy. Mieszam wszystko razem i wykładam na biszkopty. Schładzam sernik w lodówce przez 2 godziny.

Następnie rozpuszczam czekoladę mleczną z 3 łyżkami mleka, wykładam na ciasto i posypuję wiórkami. Schładzam ciasto najlepiej przez całą noc w lodówce.

Częstujcie się bo ciasto jest naprawdę przepyszne.







Jak wybrać najlepsze opakowania cukiernicze ?

 

[wpis sponsorowany/reklama]

Jak wybrać najlepsze opakowania cukiernicze?

Trwałe i estetyczne opakowania cukiernicze to niezbędny element wyposażenia każdej kawiarni, cukierni czy sklepu z wypiekami. Ich wybór ma duże znaczenie w kontekście odpowiedniego zabezpieczenia zawartości. Przygotowaliśmy krótką charakterystykę pudełek cukierniczych - sprawdź, czym się kierować przy ich wyborze!

Z jakiego materiału pudełka cukiernicze?

Opakowania dla cukiernictwa produkuje się z różnych materiałów. Najczęściej jest to tektura lita, tektura falista lub tworzywo sztuczne.

Tekstura lita: idealna do cukierni

Tektura lita to bardzo wszechstronny materiał, który doskonale nadaje się na opakowania cukiernicze. Co ważne, posiada atesty spożywcze dopuszczające do bezpośredniego kontaktu z żywnością. Z tektury litej produkowane są nie tylko pudełka cukiernicze, ale także podkłady pod torty. Materiał ten może być dodatkowo powleczony od środka folią spożywczą, co:

  • poprawia estetykę opakowania,
  • zwiększa wytrzymałość pudełka,
  • zapewnia odporność na wilgoć.

Niektóre pudełka z tektury litej mają dodatkowo foliowe okienko, które pozwala wyeksponować zawartość. Wybierając opakowania cukiernicze dostępne na Polmarkus, zwróć uwagę na gramaturę papieru, czyli grubość. Najlepiej wybierać karton lity o średniej gramaturze 300 GSM.

Tektura falista: z niej powstają trwałe kartony

Kolejnym  stosowanym do produkcji opakowań cukierniczych materiałem jest tektura falista. Z niej tworzone są np. zbiorcze pudełka cukiernicze na pączki lub pudełka na piętrowe torty. Szybko i łatwo można je złożyć bez użycia dodatkowych materiałów łączących. I co istotne, umożliwiają piętrowe przechowywanie wypieków.

Opakowania z tworzywa sztucznego do zadań specjalnych

Plastikowe opakowania dla cukierni to ciekawa alternatywa dla produktów kartonowych. Tego typu pudełka wykonuje się z polietylenu. Ich największe atuty to:

  • ekspozycja zawartości opakowania,
  • atesty pozwalające na kontakt z żywnością,
  • łatwość recyklingu.

Opakowania cukiernicze z nadrukiem czy bez?

Wybór odpowiedniego materiału kupowanych opakowań cukierniczych do swoich wypieków jest oczywiście ważny, ale warto rozpatrzyć także inny aspekt - ich estetykę. Opakowania dla cukiernictwa dostępne są w wariantach z nadrukiem i bez nadruku. Te drugie są bardziej uniwersalne. Służą przede wszystkim do bezpiecznego transportu wyrobów cukierniczych. Pudełko z nadrukiem zaś to dobra opcja przede wszystkim ze względu na większą estetykę. Może być to także okolicznościowa grafika związana ze ślubem, komunią, urodzinami lub jakąkolwiek inną okazją. Ozdobne opakowanie ma duże znaczenie, jeśli chcesz wręczyć ciasto jako prezent. W takiej sytuacji efektowne pudełko cukiernicze zrobi „dobre pierwsze wrażenie”.

Jak dobrać pudełka cukiernicze do rodzaju ciasta?

Opakowania dla cukiernictwa są dostępne w wielu kształtach i rozmiarach. Dzięki temu możesz dopasować je do konkretnego wypieku. W sprzedaży znajdziesz: 

  • okrągłe pudełka na tort,
  • kwadratowe i prostokątne pudełka na ciasta,
  • etażerki, czyli opakowania wielopoziomowe,
  • podłużne pudełka na makaroniki lub praliny.
  • niestandardowe pudełka cukiernicze (w kształcie serca, aniołka itp.).

Różnorodne pod względem kształtów i rozmiarów są w szczególności plastikowe opakowania cukiernicze.

Do pakowania ciast i ciastek kruchych czy suchych nie jest potrzebne pudełko z folią spożywczą. Przy tłustych i ciężkich wypiekach lepiej zdecydować się na opakowania cukiernicze z folią oraz zastosować grube podkłady.

Opakowania dla cukierni pomagają odpowiednio zabezpieczyć wypieki na czas transportu. Dobrej jakości pudełka są estetyczne, trwałe i praktyczne - pod warunkiem że dostosujesz ich wybór do rodzaju i wielkości wypieku. Wykorzystaj powyższe informacje i wybierz najlepsze opakowania cukiernicze do Twoich wypieków.

 

Chlebek ziołowy do odrywania

 


CHLEBEK ZIOŁOWY DO ODRYWANIA

Mam dla was dzisiaj super pomysł na pyszny chlebek, który świetnie się sprawdzi jako dodatek do grilla, na spotkaniach z przyjaciółmi czy jako dodatek do obiadu - zup kremów i kolacji. Przygotowanie go zajmuje naprawdę tylko chwilkę a jestem pewna, że będzie wam smakował. Spróbujcie koniecznie. Miłego wieczorku. 

Przygotowanie: 20 minut + czas wyrastania + czas pieczenia
Ilość porcji: 8-12 kawałków

 

Składniki:

- 500 g mąki pszennej
- 300 ml cieplej wody
- 40 ml oleju
- 25 g świeżych drożdży
- 1 łyżeczka cukru
- pół łyżeczki soli
- 3 ząbki czosnku
- 50 g masła
- pęczek natki pietruszki

Przygotowanie:

Drożdże wymieszać z cukrem i odstawić na chwilkę aby się zrobiły płynne. Do miski wsypać mąkę, sól, dolać wodę i olej i drożdże. Wyrobić ciasto ręcznie lub za pomocą miksera z hakiem.

Odstawić do wyrośnięcia na godzinkę. Ciasto przełożyć na blaszkę wyłożoną papierem i rozciągnąć palcami. Grubość około 3-4 cm.

Zostawić do wyrośnięcia na 30 minut. Ponacinać nożem.

Rozpuścić masło. Wymieszać z wyciśniętymi ząbkami czosnku i posiekaną natką. Posmarować ciasto. Piec w nagrzanym piekarniku przez 25 minut w 180 stopniach.

 








Naleśniki budyniowe z twarogiem zapiekane w piekarniku


Dzień dobry. Zapraszam was dzisiaj na pyszne naleśniki podane nieco inaczej niż zawsze. Koniecznie spróbujcie bo wychodzą przepyszne w smaku. Pozdrawiam was cieplutko i życzę cudownego dnia. 


Składniki:

- 2 jajka
- 1 łyżka cukru
- 250 ml wody
- 200 ml mleka
- 2 budynie czekoladowe (80 g)
- 200 g mąki pszennej
- olej do smażenia
- 500 g twarogu półtłustego
- pół łyżeczki cynamonu
- 2-3 łyżeczki cukru
- jogurt naturalny

Przygotowanie:

Do miski wbijamy jajka i ubijamy je na puszystą masę razem z cukrem. Wlewamy mleko i wodę, dodajemy budynie i mąkę, wszystko razem miksujemy. 

Rozgrzewamy patelnię i lekko smarujemy olejem.
Łyżką nalewamy porcję ciasta i smażymy naleśniki na rumiano z dwóch stron. 

Twarożek rozdrabniamy widelcem z jogurtem i cukrem.

Na środek każdego naleśnika nakładamy farsz i zamykamy na zakładkę - najpierw jeden róg a potem drugi. Naleśniki układamy na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia lub na naczyniu do zapiekania i wkładamy do nagrzanego piekarnika do 180 stopni na 15 minut. Podajemy same lub z owocami, dżemem, sosem. Smacznego.



Drożdżowe zawijaski z kajmakiem


Nie wiem jak wy, ale ja kocham drożdżowe. Bardzo ale to bardzo lubię je wyrabiać, jest w tym coś magicznego, coś co mnie uspokaja. Naprawdę. Poza tym lubię smak ciasta drożdżowego, kojarzy mi się z dzieciństwem, domem, ciepłem rodzinnym, szczęściem i miłością. Mam czasami takie dni, że aby się zrelaksować, zamykam się w kuchni i sięgam po drożdże. To działa na mnie jak najlepsza terapia. Tym razem powstały takie zwijane bułeczki, które nadziałam kajmakiem, bo gdzieś tam puszka walała się w szafce kuchennej. Można je nadziać marmoladą, twarogiem. Są naprawdę pyszne i znikają w oka mgnieniu, zabierzcie je ze sobą na wycieczkę, na spacer lub do pracy, do kawki. 
To co, pieczecie ze mną drożdżowe ? mam nadzieję, że tak. Cudownego dnia kochani, takiego spokojnego i radosnego. 


Składniki:

- 450 g mąki pszennej 
- 60 g masła 
- 230 g mleka 
- 1 jajko 
- 25 g drożdży 
- 50 g cukru 
 - szczypta soli 
- puszka kajmaku 
- rozbełtane jajko do posmarowania bułek


Mleko podgrzewamy do max 37 stopni i rozpuszczamy w nim drożdże z łyżką cukru. Odstawimy na 10 minut. Masło rozpuszczamy w garnku. 

Mąkę wsypujemy do miski, dodajemy szczyptę soli, resztę cukru, jajko. Wlewamy drożdże z mlekiem i wlewamy rozpuszczone masło (przestudzone). Wszystko razem wyrabiamy ręcznie lub za pomocą miksera z hakiem. Ciasto zostawiamy do wyrośnięcia na godzinę. 

Następnie dzielimy je na dwie części i każdą rozwałkowujemy na owalny placek (podsypujemy blat delikatnie mąką). Rozsmarowujemy na całej powierzchni kajmak i zwijamy ciasno w roladkę. Kroimy na kawałki. Z jednego placka mi wyszło 17 bułeczek.

Bułki przekładamy na blaszkę wyłożoną papierem do pieczenia i lekko je spłaszczamy. Układamy nadzieniem na papier. Smarujemy rozbełtanym jajkiem. 

Piekarnik nagrzewamy do 180 stopni i pieczemy przez 25 minut, grzanie góra-dół. 

Upieczone bułki przekładamy na kratkę i studzimy. Przechowujemy w zamkniętym pojemniku. 





Kurczak z mieszanką chińską w sosie z masłem orzechowym

 


KURCZAK Z MIESZANKĄ CHIŃSKĄ W SOSIE Z MASŁEM ORZECHOWYM

Cześć. Nie masz pomysłu co zrobić pysznego i szybkiego na obiad, już ci pomagam. Proponuje takie bardzo fajne i proste danie, które zachwyci cię smakiem a rodzinka będzie zadowolona. 
Wystarczy tylko kilka składników i obiad gotowy. Smacznego i miłego dnia.


Składniki:

- filet z kurczaka
- opakowanie mrożonej mieszanki chińskiej
- kawałek pora
- papryka czerwona
- przyprawa do mięsa - ja użyłam gyros
- sól i pieprz
- 250 ml wody
- 60 ml sosu sojowego
- czubata łyżka masła orzechowego
- 2 łyżki syropu z daktyli (można użyć miodu)
- łyżeczka curry
- 2 lyżki soku z cytryny
- olej do smażenia

Przygotowanie:

Filet kroję w kostkę i przyprawiam przyprawą gyros, solą i pieprzem. Rozgrzewam patelnię z olejem i dodaję mięso oraz łyżkę mąki. Podsmażam.

Następnie dodaje pokrojony por, paprykę oraz mieszankę chińską. 

Wlewam wodę, dodaję sos sojowy, syrop daktylowy, cytrynę i masło orzechowe, sól i pieprz oraz curry. 

Wszystko duszę jakieś 20 minut pod przykryciem. 

W tym czasie gotuję ryż. Przekładam na talerze i posypuję szczypiorkiem.







Placki kefirowe z jabłkami


PLACKI KEFIROWE Z JABŁKAMI

Dzień dobry. Dzisiaj od rana częstuje was takimi pysznymi plackami, koniecznie je zróbcie dla rodzinki. Są super na śniadanie, do zabrania ze sobą do szkoły czy do pracy.

Składniki:

- 3 jajka
- 180 g kefiru
- 2 łyżki erytrytolu lub cukru
- 140 g mąki pszennej lub orkiszowej jasnej
- łyżeczka proszku do pieczenia
- pół łyżeczki cynamonu
- 2 jabłka

Przygotowanie:

Do miski wbijam jajka i miksuje je z erytrytolem. Następnie dodaje kefir, wsypuję mąkę i proszek do pieczenia oraz cynamon i ponownie miksuje. 

Jabłka obieram ze skóry i ścieram je na tarce na dużych oczkach, dodaje do ciasta i mieszam łyżką.

Rozgrzewam patelnię, łyżką nakładam porcję ciasta i smażę na małym ogniu pod przykryciem z jednej strony, bez przykrycia z drugiej na rumiano. 

Placki można podać z owocami, jogurtem, masłem orzechowym. Mówię wam są takie pyszne. Częstujcie się.






Pieczone udka z kurczaka



Cześć. Nie wiesz co zrobić dzisiaj na obiad ? Już biegnę z pomocą. Dzisiaj proponuję pieczone udka z kurczaka, które przygotowałam w pysznej marynacie. 

Koniecznie spróbuj jakie są pyszne. 

Składniki:

- 6 udek z kurczaka
- 4 łyżki ketchupu
- 4 łyżki sosu sojowego
- 1 łyżka musztardy
- pół łyżeczki pieprzu
- łyżeczka soli
- 3 łyżeczki przyprawy do kurczaka
- 3 łyżki syropu z agawy lub miodu
- 2 łyżeczki czosnku granulowanego
- łyżka oleju
- 2 cebule
- 2 marchewki

Przygotowanie:

Udka kroję na pół. 

W misce mieszam składniki na marynatę - ketchup, sos sojowy, musztardę, sól i pieprz, przyprawę do kurczaka, syrop z agawy, czosnek granulowany i olej. 

Mięso nacieram marynatą i chowam do lodówki na dwie godziny lub na całą noc.

Mięso układam w naczyniu do zapiekania, dodaję pokrojone w plastry marchewki i cebulę. 

Mięso przykrywam pokrywką i piekę w piekarniku w 220 stopniach przez godzinę. Po tym czasie zdejmuję pokrywkę, zmniejszam temperaturę do 200 stopni i piekę jeszcze mięso przez 30 minut, obracam je w połowie pieczenia, aby każdą jego część była zarumieniona. 

Podaje z ziemniakami i buraczkami.