Sernik dubajski

 


SERNIK DUBAJSKI

Obiecany przepis na obłędnie pyszny sernik z ciastem kataffi, kremem pistacjowym, czekoladą i pistacjami. Musisz go spróbować - to najlepszy sernik jaki do tej pory zrobiłam, jestem pewna, że pokochasz go tak jak ja.

składniki:

- 1 kg twarogu z wiaderka 
- 250 g serka mascarpone
- 150 g cukru
- 4 jajka
- 80 g mąki pszennej
spód
- 150 g herbatników
- 70 g masła
wierzch ciasta
- 200 g gotowego ciasta kataffi 
- 330 g kremu pistacjowego
- dwie garście posiekanych pistacji
- 200 g mlecznej czekolady
- 100 ml śmietanki 30 %

Przygotowanie:

Przygotowujemy spód ciasta - herbatniki mielimy na pył i dodajemy roztopione masło, mieszamy. 

Tortownicę (26 cm) wykładamy papierem do pieczenia, tylko spód i wykładamy ciasteczka, rozprowadzamy na całej powierzchni i dociskamy. Chowamy do lodówki. 

Przygotowujemy masę sernikową - do miski wkładamy twaróg, dodajemy serek mascarpone, jajka, cukier, mąkę. Wszystko razem miksujemy mikserem chwilkę, aby składniki się dobrze połączyły. 

Piekarnik nagrzewamy do 180 stopni, grzanie góra-dół.

Masę sernikową wykładamy na wcześniej schłodzony spód ciasteczkowy, wyrównujemy.

Ciasto pieczemy 10 minut w 180 stopniach, następnie 1 godzinę w 160 stopniach. Po upieczeniu uchylamy lekko piekarnik i zostawiamy ciasto na 2 godziny. Po tym czasie wyciągamy ciasto z piekarnika. Schładzamy w lodówce. 

Przygotowujemy wierzch ciasta - ciasto kataffi mieszamy z kremem pistacjowym, wykładamy na sernik. Czekoladę rozpuszczamy w kąpieli wodnej ze śmietanką, wylewamy na ciasto, wyrównujemy i posypujemy pistacjami. Ponownie schładzamy w lodówce. Sernik najlepiej upić wieczorem a wierzch przygotować rano następnego dnia. Musicie sobie zrobić ten serniczek. 

Gotowe ciasto Kataiffi kupicie w sklepach internetowych. Możecie także kupić ciasto surowe, wówczas trzeba go drobno pokroić i podsmażyć na małym ogniu na rumiano z łyżką masła. 







Komentarze